Divadlo

Vrcholem divadelního programu budou vůbec první vystoupení Cirku La Putyka v Uherském Hradišti – ve Slováckém divadle potěší malé i velké hned ve dvou představeních. Další inspirativní soubory uvidíte v Divadelním/literárním stanu a v Parku Rochus, odkud je nádherný výhled na celé město, proniknete do tajů slováckého fenoménu ze seznamu UNESCO v komponovaném pořadu Záhadná jízda králů. Zlevněné vstupenky můžete koupit v akreditačním systému Moje LFŠ, bez registrace pak v Městském informačním centru a v průběhu LFŠ i v Infocentru před kinem Hvězda.

Simona Babčáková a kol.: NO A!

Pátek 27. 7. / 19:00 / Divadelní/literární stan
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Improvizační skupina NO A! vznikla jako výsledek experimentů v Laboratoři Simony Babčákové. Inscenace jsou volnou improvizací a vznikají až přímo před diváky. Kombinace herecké a hudební improvizace vyváří spolu s kostýmy a světly dojem klasického činoherního představení, ale bez cenzury a s nekorektním humorem. Divadelní improvizace je umělecký tvar natolik citlivý, že do hry vstupují i nálady a pocity diváků, a výsledek se tak stává opravdu společným dílem.
Dětem a mládeži do 15 let nepřístupno.

GAFFA o.z.: Pomaly plynúce dni

Neděle 29. 7. / 19:00 / Divadelní/literární stan
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Inscenace vznikla na motivy nikdy neuvedené hry Wernera Schwaba, která zachycuje vztah muže a ženy během partnerské krize. Vzájemná destrukce obou partnerů vede k balastu, lhostejnosti a tak k celkovému zničení až ke smrti.

Záhadná jízda králů

Úterý 31. 7. / 19:00 / Park Rochus
70 Kč / 50 Kč (s akreditací)
Od nepaměti hrdě projíždějí obcemi na Slovácku mladí jezdci na ozdobených koních. Mladíci tím všem dokazují, že již dospěli v muže a že dokáží ochránit chlapeckého krále ustrojeného do dívčího kroje s růží v ústech. Na jihovýchodní Moravě není tajemnějšího a rituálnějšího zvyku než je Jízda králů.

Divadlo Husa na provázku: Zkušebna

Úterý 31. 7. / 19:00 / Divadelní/literární stan
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Zbrusu nový formát Divadla Husa na provázku. Improvizační cyklus ve volném stylu, mimořádné setkání s herci, jak je neznáte. Neotřelá témata, autentická tvorba tady a teď. Nejen herecké hvězdy vyzkouší všechno, co kdy chtěli, ale báli se dělat. Klauniády? Balet? Loutkový muzikál? Stand-up? Unikátní divadelní laboratoř dovolí divákům nahlédnout přímo do herecké kuchyně. Každé uvedení má jiného Garanta, který určí téma večera. Přesvědčíme vás, že možné je vše.

Cirk La Putyka: Slapstick Sonata

Čtvrtek 2. 8. / 19:00 / Slovácké divadlo
390 Kč / 290 Kč (s akreditací)
Spojení vrcholné akrobacie, Mozartových sonát a groteskní komedie éry němého filmu vytváří doslovnou kombinaci umění a populární kultury. Vizuální poezie se potkává s absurdní fyzickou komedií a současným cirkusovým projevem.

Cirk La Putyka: Biograf

Pátek 3. 8. / 10:00 / Slovácké divadlo
290 Kč / 190 Kč (s akreditací a děti od 6 do 14 let)
Jedinečné divadelní setkání hrdinů filmových včerejšků. Vydejte se s námi do časů, kdy kino bylo ještě biograf, kdy nemluvilo, bylo černobílé, ale bylo i tak tím báječným místem, kde jste se mohli jako dnes bát, smát se, plakat nebo se tajně potmě líbat.

Michaela Raisová a Jana Novorytová: Částečné znejistění

Pátek 3. 8. / 19:00 / Divadelní/literární stan
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Performativní přednáška o Inuitovi, výzkumnicích a mnoha podivných příbězích, které nedávají smysl? V Částečném znejistění zkoumají autorky lingvistiku pohybu – každé slovo, které se vyskytne v textu, má svůj pohybný ekvivalent. Vzniklá taneční, čichová, textová a zvuková mapa sleduje putování Eskymáka světlem.