Koncerty

Hudebnímu programu letos vévodí David Koller a Barbora Poláková, kteří zahrají všem zdarma v innogy letním kině na Masarykově náměstí. Zdarma si můžete zazpívat a zatančit i s cimbálovkami v Divadelním/literárním stanu. Koncerty na Míru obstarají třeba Longital, Katarzia nebo Dálava a Zvíře jménem Podzim – pro veřejnost za 200 Kč, s akreditací za poloviční vstupné. A fajnšmekry potěší Epoque Quartet v Redutě. Zlevněné vstupenky můžete koupit v akreditačním systému Moje LFŠ, bez registrace pak v Městském informačním centru a v průběhu LFŠ i v Infocentru před kinem Hvězda.

Longital

Pátek 27. 7. / 21:00 / Klub Mír
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Longital, stálice slovenské nezávislé scény, koncertuje ve triu Shina (vokál, bezpražcová basa), Daniel Salontay (kytara, smyčec) a Marián Slávka (bicí, klavír). Longital slaví 17 let existence a má na kontě 11 alb ve vlastním vydavatelství Slnko records, které v tomto roce vydalo stý titul a těší se velké přízni na Slovensku a v Čechách.

David Koller

Sobota 28. 7. / 20:00 / innogy letní kino Masarykovo nám.
Zdarma účastníci i veřejnost
David Koller patří k významným muzikantům střední generace českého bigbítu. Autor mnoha dnes již klasických hitů se nejvíce proslavil jako lídr rockové skupiny Lucie, kde působí od roku 1987. Účinkoval i v dalších rockových formacích jako Kollerband, Pusa, Žentour, Jasná Páka, či Blue Effect. Osobností, jako je David Koller, má tuzemská hudební scéna málo. O respektu, který vzbuzuje mezi posluchači i muzikanty napříč generacemi a žánry, svědčí i jeho rozsáhlá fanouškovská základna. Letos potěší svojí účastí nejen návštěvníky LFŠ koncertem zdarma na Masarykově náměstí.
Koncert vám přinášíme díky podpoře našeho hlavního partnera innogy.

Blachut

Sobota 28. 7. / 21:00 / Divadelní/literární stan
Zdarma účastníci i veřejnost
Těleso, tvor, monstrum, vydávající bahenní prazvuk Brna. Hromada špinavýho sněhu, hrouda natrávených kusů masa, kořen vyrvaný z temného jílu, jurodivý kazatel bez domova. Punkový ekvivalent Gilgameše od Martinů. Trýzeň jako hudba. Brněnský hudební projekt vzniká postupnou souhrou od roku 2012. Jako Blachut existuje třetí rok, má za sebou první nahrávku ve zvukové a producentské péči Tomáše Vtípila, která aktuálně vychází na labelu Polí5.

Banana split a jeho moralisté

Sobota 28. 7. / 22:00 / Divadelní/literární stan
Zdarma účastníci i veřejnost
Country rocková kapela – ubylo rapu, zesílily dechy, texty znovu došly až na okraj společenské jámy – adekvátní vulgarismy jako mocné koření reflektují historické i současné dno společnosti. Stetsony, Masaryk, Babiš.

Cimbálová muzika Hora

Sobota 28. 7. / 23:00 / Divadelní/literární stan
Zdarma účastníci i veřejnost
Cimbálová muzika Hora vznikla v Uherském Hradišti před patnácti lety. Za dobu své existence kapela procestovala velkou část světa, jak samostatně, tak s různými folklórními uskupeními. Vždy se snaží o autentický a živočišný přednes bez zbytečných umělých příkras. V kapele se za dobu její existence vystřídalo několik skvělých muzikantů. Protože jsou jednotliví hudebníci multiinstrumentalisti, nekladou si v hudební sféře meze.

Dálava (US, Canada)

Neděle 29. 7. / 21:00 / Klub Mír
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Převratný přístup k moravským lidovým písním přináší projekt Dálava, který vznikl ve Spojených státech. Julia Úlehla je v Americe narozená pravnučka moravského folkloristy Vladimíra Úlehly, její partner, renomovaný kytarista Aram Bajakian hrál s Lou Reedem, Marcem Ribotem a Johnem Zornem. Dálava se stává kultovní senzací ve světě i u nás, kde výrazně přispěla ke comebacku moravské hudby spolu s umělci jako jsou Jitka Šuranská či skupina Ponk. Julia Úlehla studovala operní zpěv a pracovala s experimentálním divadlem. A vzpomíná, že k moravské hudbě ji přivedl otec, když si pouštěl cimbálovku Martina Hrbáče.

Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky

Pondělí 30. 7. / 20:00 / Divadelní/literární stan
Zdarma účastníci i veřejnost
Hudební projev a repertoár kapely vychází především z tradice hudební kultury Horňácka a navazuje na ni v co možná nejpravdivější podobě. Mimo tradičních folklorních a folkloristických příležitostí se muzika účastní nejrůznějších hudebních projektů.

Zvíře jménem Podzim

Pondělí 30. 7. / 21:00 / Klub Mír
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Orchestr složený z hudebníků, přátel, členů blízkých kapel. Kapela, která se potkala na cestě podzimem. Má až 18 hlav. Váží skoro tunu. Absorbovala celého Kittchena, Aid Kida, Spomenika a 27, půlku Kieslowski, Calm Season, MANU i Půljablkoně, třetinu Obří broskve a MaTeMata. Zvíře jménem Podzim vznikalo kousek po kousku, video po videu, obrázek po obrázku, kapitolu po kapitole. Album vyšlo po roce společné práce u Indies Scope 3. 11. 2017. Digitálně, na CD i na vinylové desce.

Siegfried – One Man Show

Úterý 31. 7. / 20:00 / Klub Mír
Zdarma účastníci i veřejnost
Hudební performance exaltovaného francouzského multiinstrumentalisty a šamana synkop vychází z jazzových poloh. Svébytnou alchymii jeho vystoupení ale tvoří nespoutaná improvizace, přecházení mezi jednotlivými hudebními styly a vášeň, o níž v jeho nevídaných kreacích promlouvají klávesy, perkuse i violoncello.

Katarzia (SK)

Úterý 31. 7. / 21:00 / Klub Mír
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Katarína Kubošiová alias Katarzia je jednou z nejvýraznějších písničkářek dnešní mladé generace. Ve svých textech se nebojí jít s kůží na trh a na autorské desce Agnostika vtipně, ironicky i cynicky popisuje pocity dnešních dvacátníků. Včetně pochybností a depresí z tlaků na dokonalý život.

Cimbálová muzika Vinár

Středa 1. 8. / 20:00 / Divadelní/literární stan
Zdarma účastníci i veřejnost
Cimbálová muzika Vinár vznikla na počátku tohoto milénia převážně z bývalých členů cimbálové muziky folklórního souboru Vlčnovjan. Při besedách u cimbálu se nechávají ispirovat okamžitou náladou publika a přáním svých posluchačů. Tak co si zazpíváme?

Mucha

Středa 1. 8. / 21:00 / Klub Mír
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Mucha je brněnská pseudopunková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchy, jež se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi oslavujícími mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života.

Cimbálová muzika Kremlor

Čtvrtek 2. 8. / 23:00 / Divadelní/literární stan
Zdarma účastníci i veřejnost
Členská základna této hudební formace je volnější než trenky Buda Spencera, většinou je však tvořena hudebníky z Uherského Hradiště a blízkého okolí. Mezi jednotlivými muzikanty spatříte zkrachovalé pankáče, lékaře – alkoholiky nebo vyznavače buddhismu.

Radio 1 uvádí: Pris

Čtvrtek 2. 8. / 21:00 / Klub Mír
Zdarma účastníci i veřejnost
Pris míchají syntezátory s kytarami, dark wave s písničkářstvím, hluky s intimním diskem a k tomu se nebojí češtiny. Dvojice tvořená Lukášem Grygarem a Tomášem Tkáčem právě vydala album Naše večery, které je (nejenom) o smrti a způsobech, jak se s ní vyrovnávat.

Epoque Quartet

Pátek 3. 8. / 21:00 / Reduta
290 Kč / 190 Kč (s akreditací)
Multižánrový Epoque Quartet, který si za téměř dvacet let své existence našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, pozve posluchače na výpravu napříč kontinenty i hudebními styly. Zazní tedy hudba barokní, romantická, stejně tak jako argentinské tango, rumunský folklór nebo jazz z Paříže let dvacátých.

Barbora Poláková

Sobota 4. 8. / 20:00 / innogy letní kino Masarykovo nám.
Zdarma účastníci i veřejnost
Držitelka ceny Anděl 2017 v kategorii videoklip roku za video k singlu Po válce, který najdete na novém albu ZE.MĚ, se kromě přízně akademiků a médií může těšit i z obrovského zájmu fanoušků.
Koncert na Masarykově náměstí přináší Letní filmová škola zdarma pro akreditované návštěvníky i veřejnost.

Cimbálová muzika Pajtáš

Sobota 4. 8. / 20:00 / Divadelní/literární stan
Zdarma účastníci i veřejnost
Cimbálová muzika Pajtáš vznikla léta páně 2010, kdy se parta kamarádů z Uherskobrodska rozhodla rozvířit folklórní vody města Brna. Od té doby spolu odehráli nespočet svateb, oslav a různých taškařic, mimo jiné koncert pro Český rozhlas nebo populární Šalinkalby.

Mimo a Oliver

Sobota 4. 8. / 21:00 / Klub Mír
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Skrze propojení melancholických kytarových rifů a intimních dvojhlasů se dvojice Mimo z Uherského Hradiště dostává do experimentálnějších rovin, jež svým provedením vytváří syntézu klidu a napětí.
Pod pseudo-pseudonymem Oliver se skrývá klučina jménem Oliver z Uherského Hradiště. Svou tvorbu staví na vrstvách kytarového reverbu ze strachu z hluchých míst. Žánrově se pohybuje mezi těžkými riffy, jemnou vybrnkávanou linkou až po folkovější podobu rocku.