innogy letní kino na Masarykově náměstí se i letos stane dějištěm dvou velkých koncertů, které Letní filmovou školu orámují. V sobotu 28. července vystoupí díky podpoře hlavního partnera innogy David Koller a na závěr Filmovky, v sobotu 4. srpna se návštěvníci mohou těšit na Barboru Polákovou. Oba koncerty se konají zdarma pro akreditované i veřejnost.

David Koller patří k významným muzikantům střední generace českého bigbítu. Autor mnoha dnes již klasických hitů se nejvíce proslavil jako lídr rockové skupiny Lucie, kde působí od roku 1987. Účinkoval i v dalších rockových formacích jako Kollerband, Pusa, Žentour, Jasná Páka či Blue Effect. Osobností, jako je David Koller, má tuzemská hudební scéna málo. O respektu, který vzbuzuje mezi fanoušky i muzikanty napříč generacemi a žánry, svědčí i jeho rozsáhlá fanouškovská základna. Letos potěší svojí účastí nejen návštěvníky LFŠ koncertem zdarma na Masarykově náměstí. Koncert vám přinášíme díky podpoře našeho hlavního partnera innogy v sobotu 28. července od 20:00.

Držitelka ceny Anděl 2017 v kategorii videoklip roku za video k singlu Po válce se kromě přízně akademiků a médií může těšit i z obrovského zájmu fanoušků. Více než výmluvně to dokazuje její aktuální turné, z něhož je již celá řada koncertů vyprodána. Barbora Poláková vydala letos na jaře druhou desku. Jmenuje se ZE.MĚ a zpěvačka na ní pokračuje v neprvoplánovém popu pro náročnější posluchače. Vedle debutového alba je hudebně kompaktnější. Se svou první deskou Barbora Poláková dosáhla na dva Anděly i komerční úspěch. Hozenou rukavici popadla bez váhání, neustrnula a v případě ZE.MĚ, v produkci Jana P. Muchowa přinesla nahrávku dospělejší. A prostě dobrou. Koncert na Masarykově náměstí přináší Letní filmová škola zdarma pro akreditované návštěvníky i veřejnost v sobotu 4. července od 20:00.