V pět hodin v Kině Hvězda zahájili hlavní dramaturg LFŠ Jan Jílek a marketingová ředitelka Silvie Suchnová sekci LFŠ uvádí. Jejím prostřednictvím můžete opět rozhodnout, který ze tří současných snímků koupí AČFK do kin.

Sekce byla poprvé představena minulý rok a měla u diváků velký ohlas. I letos se této netradiční soutěže účastní tři snímky představující zajímavou evropskou tvorbu. Diváci pak mohou prostřednictvím odevzdání označených papírků hlasovat, jak se jim daný snímek líbil. Vítězné dílo AČFK koupí do běžné distribuce a od ledna se jím budou moci kochat i návštěvníci kin po celé republice.

Prvním promítaným snímkem byla Doba nevěrná (2017). „Precizní, až chirurgická studie vztahů se vším, co s tím souvisí,“ uvedl Jílek komorní drama s Cillianem Murphym. Druhým soutěžním kusem je islandské melodrama A dýchejte klidně (2018), které se sice zaměřuje na téma imigrace, ale dotkne se i mnohem intimnějších sfér. Třetím do party se stak francouzský zombie horor Noc požírá svět (2018). Na hektolitry umělé krve se však netěšte, jedná se spíše o umělecky pojatý manuál, jak se vypořádat s apokalypsou. Jsme hodně zvědaví, který z předložených titulů napodobí loňského vítěze, kterým se stala citlivá gay romance Na konci světa (2017).