Doprovodné akce na Letní filmové škole Uherské Hradiště okoření speciální site specific projekce filmu The Nagano Tapes u letadla, kterým hokejisté cestovali z olympijských her v roce 1998.

V pátek 3. srpna se v Leteckém muzeu v Kunovicích bude konat ve spolupráci s projektem KineDok, který se specializuje na alternativní distribuci dokumentárních filmů, unikátní projekce filmu The Nagano Tapes za účasti režiséra Ondřeje Hudečka. Strhující sportovní dokument připomíná vítězství českých hokejistů na olympiádě v Naganu v roce 1998, které rámuje historickým kontextem rusko-českých vztahů. Předfilmem bude Pozemní let Jana Gogoly, jenž zachycuje záchranu a přesun bývalého vládního letadla, proslulého právě příletem výpravy z olympijského Nagana, do Leteckého muzea v Kunovicích. Diváci filmy uvidí přímo u Tupolevu Tu-154M, kterým tehdy národní hrdinové přicestovali.

Areál Leteckého muzea bude otevřený již od 17 hodin, do 20 hodin bude možné prohlédnout si letadlo. Program začne ve 20:30 a skončí ve 23:00 slavnostním rozsvícením „Naganského expresu“. Letadlo bude přístupné až do půlnoci. Vstup na projekci je zdarma, prohlídka letadla bude zpoplatněna stokorunou, veškerý výtěžek poputuje Leteckému muzeu. Kapacita areálu je omezená, očekáváme velkou účast, přijďte, prosím, včas.

Do Kunovic se z Uherského Hradiště dostanete Městskou hromadnou dopravou, na zpáteční cestu doporučujeme taxi.