Pět klasických muzikálů v rámci Projektu 100 už od 1. srpna zpestřuje program letních i klimatizovaných kin, mezi nimi také půlnoční klasika Rocky Horror Picture Show. Divákům Filmovky snímek představilo speciální mimozemské duo z předaleké galaxie někde v Transylvánii. A naučilo plné kino Hvězda tančit time warp.

“Je to takový dokument o našem krajanovi, který vám ukáže, jaké hrůzy se člověka můžou zmocnit, když se podvolí absolutní rozkoši. Berte to jako varování,” upozornil Transylvánec Frank-N-Furter podobný dramaturgovi Jiřímu Flíglovi. Jeho kolegyně Magenta, která připomínala překladatelku Alžbětu Šáchovou, pak diváky zvedla ze židlí a naučila kroužit boky, skákat doleva a srážet kolena v rytmu hitu The Time Warp.

Kdo by chtěl Transylvánce vidět tančit znovu a víc, nechť dorazí 22. září do pražského kina Aero na představení, při němž tzv. shadow cast bude scénky Rocky Horror Picture Show před plátnem rovnou přehrávat. Jak podotkl Frank-N-Furter, v Hradišti si muzikál obecenstvo mohlo vychutnat ve jeho čistotě a prostotě. “Ačkoliv jste tu dostali frkačky,” dodal.