Historicky první vítěz diváckého hlasování LFŠ uvádí, film režiséra Francise Leeho Na konci světa, vstupuje 25. ledna do české kinodistribuce.

Ocenění tento nejsuverénnější debut posledních let sbírá všude, kde se objeví. Diváky i odborné poroty okouzlil na festivalech v Berlíně, Chicagu, Sundance, Edinburghu, San Francisku, Honolulu, Madridu nebo Stockholmu a stal se senzací britských nezávislých filmových cen.

Kromě scenáristické a režisérské práce oceňují kritici zejména výkon Joshe O’Connora, který ztvárnil roli Johna Saxbyho, na němž leží osud rodinné farmy a který bezvýchodnost své situace posiluje každodenním opíjením a náhodnými sexuálními zážitky. „Vždy se snažím hledat postavy se zajímavým vývojem. Johnny se svým životním stylem a světem, ve kterém žije, je ode mě tak vzdálený. Mám pocit, že je velmi vzácné najít roli, kvůli které bych se musel tak změnit, a pro mě i moji kariéru bylo velmi důležité, abych to dokázal,“ řekl o své postavě Josh O’Connor, který je aktuálně nominovaný na cenu BAFTA Rising Star pro největší herecký objev uplynulého roku.

LFŠ uvádí

Smyslem sekce LFŠ uvádí je propojení dvou ústředních aktivit Asociace českých filmových klubů, tedy festivalu a distribuce. Ve třech unikátních projekcích během Letní filmové školy jsme představili tři díla současné evropské kinematografie, o kterých jsme byli přesvědčeni, že si zaslouží uvést na plátna českých kin. Na základě diváckého hlasování se vítězem a tedy naším novým distribučním titulem stal právě debut Francise Leeho Na konci světa. Aktuálně sestavujeme z nabídek loňských i letošních festivalů další trojici výrazných snímků pro LFŠ uvádí 2018.