V roce 1956 dostal Jiří Voskovec svou životní roli. Za titulní postavu hry Strýček Váňa získal nejcennější cenu pro herce z Off-Broadway a byl oslavován jako nejlepší čechovovský herec v Americe. O rok později si roli zopakoval i před kamerou. Filmový Strýček Váňa ovšem takový úspěch neměl.

Jak podotkl Jan Jendřejek, dramaturg sekce Češi v zahraničí: George Voskovec, snímek skoro nikdo neviděl, protože jako nezávislá produkce nesehnala pořádného amerického a žádného evropského distributora. “Herci pracovali zadarmo, za procenta ze zisku, takže nedostali nic. Obsazení bylo stejné jako na divadle, herci tedy před den natáčeli a pak stejnou hru hráli večer na jevišti,” přiblížil Jendřejek.

Na neúspěch Strýčka Váni doplatil hlavně jeho hlavní iniciátor a představitel doktora Astrova Franchot Tone, který do něj dal peníze i srdce. “Když film propadl, jeho kopii stáhl a začal pít, až umřel. Film se našel teprve v roce 1984 v archivu a následně vyšel alespoň na vhs. V roce 2011 se objevil na dvd, jinak se nedochoval.”